TRX popruhy – spanilá jízda do věčných lovišť

       

💪Získej postavu svů

pouze s TRX závěsným systémem
TRX cvičení online
Už nikdy se nebudeš muset spoléhat na posilovnu nebo módní diety!

Získej kompletní cvičební programy pro transformaci svého těla, využívající pouze závěsný systém TRX.

Není třeba žádných zkušeností. Žádný věkový limit tě nezastaví. Trénuj kdykoliv a kdekoliv.

Získej okamžitý přístup

Unikátní TRX cvičení, který jinde nenajdeš! Sami jsme jich vyzkoušeli desítky od Youtube po Instagram.

Miroslav Jančík: První zkušenost s TRX jsem získal před několika lety v Brně. Ani nevím, kdo mě na to zlákal, anebo kde jsem to viděl. Možná to byl některý z kamarádů, ale už si nevzpomínám kdo. Kdybych si vzpomněl, tak mu jistojistě poděkuji.
Jak pálit a neukládat tuk
Jak pálit a neukládat tuk
Tenkrát jsem chtěl posilovat, ale zároveň mě zvedání železa v posilovně moc nebavilo. Teda spíš vůbec. Tak se stalo, že jsem se jednoho dne objevil v jednom nejmenovaném fitku.

Bylo nás tam asi dvanáct a já vůbec nevěděl, co od toho čekat. Když přišla do tělocvičny trenérka, pojal jsem podezření, že cvičení je pro baby. Nasvědčoval tomu i poměr chlapů, kterých byla necelá třetina.

Tenkrát jsem nebyl na zátěž zvyklý

Proběhlo krátké seznámení, co to TRX vlastně je. Jak se s ním pracuje a co je dobré vědět. Na rozehřátí se chvíli blblo s TRX popruhy a to byla legrace. Co následovalo potom, už byla spanilá jízda do věčných lovišť.

jancik1
Na TRX můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv  • foto: Miroslav Jančík

Tenkrát jsem nebyl na zátěž zvyklý a o pravidelném sportu se mi jen mohlo zdát. Proto jsem během první lekce cítil, že každou chvíli se mi zatmí před očima.

Jak zpevnit střed těla? TRX cviky na břicho a CORE

Hodina cvičení uplynula jako voda a já se konečně mohl odpoutat ze zajetí popruhů. Byla to fakt síla. A kdybych teprve věděl, jak se budu cítit druhý den…

Každopádně se říká: „Co tě nezabije, to tě posílí.“ A proto další týden jsem byl na lekci znova.

Tentokrát jsem cítil, že už to taková morda nebyla. Respekt byl na místě a cvičení s mírou bylo mnohem lepší, víc jsem si to užíval.

Každý si zvolí svou zátěž sám a v tom je to kouzlo

TRX Praha
TRX studio  • foto: 3D Fitness

S každou další lekcí mě to čím dál tím víc bavilo. Přicházel jsem na to, že při některých cvicích můžu ubrat, někde zase přidat a že je vtom velká variabilita.

Doopravdy to byl jen omyl, TRX cvičení rozhodně není jen pro baby.

Každý si zvolí svou zátěž sám a v tom je to kouzlo. Pak jsem se z Brna odstěhoval a na TRX chvíli zapomněl.

Cvičení jsem se však nevzdal a začal dost běhat, lézt a provozovat další sporty. Pořád to nebylo to pravé ořechové, chtělo to doplnit nějakým posilovacím cvičením. TRX pro mě byla jasná volba.

V Olomouci je hromada fitcenter, kde mají TRX, a tak bylo z čeho vybírat. V zimním období jsem chodil dvakrát týdně a poznal základní sadu cviků, které člověk může cvičit prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Cvičení vás musí hlavně bavit

Je dobré se u TRX trenéra zaměřit, jestli vás doopravdy sleduje, jestli provádíte cviky správně. Pokud vás neopravuje a jen hecuje k větším výkonům, tak je taky něco špatně.

Mě nejvíc vyhovují různé balanční cviky, protože jsem TRX využíval hlavně jako doplněk k lezení.

Jsem zastánce názoru, že ve fitku se má být jen přes zimu. V teplejším období má být člověk venku. Bylo na čase si pořídil vlastní TRX.

Při cvičení doma můžete blbnout se cviky, které se ve fitku prostě nedělají.

Cvičení sólo, nebo cvičení ve dvou někde v přírodě má své plusy i mínusy. Hlavní zápor je asi, že musíte vždy hledat motivaci, že zrovna dneska půjdete cvičit ven. Když se chodí do fitka, je to jednodušší.

Na druhou stranu můžete blbnout se cviky, které se ve fitku prostě nedělají. Buď by je půlka osazenstva nezvládla, nebo se pobili navzájem kvůli nedostatku místa.

jancik
Cvičení na TRX v přírodě a na čerstvém vzduchu je prostě super  • foto: Miroslav Jančík

Stereotyp je trochu strašák, že se budou pořád opakovat tytéž TRX cviky. Stačí ale zabrousit na  Youtube, a tam naleznete asi spoustu různých cviků – pro jednoho cvičence, pro jednoho na dvou TRX, pro dva s dvěma TRX (to už jsou doopravdy harakiri) atd.

Co jsem se rozhlížel kolem, tak dost lidí zkoušelo TRX a u některých lidí mě to zvlášť překvapilo. To jen dokazuje, že TRX je doopravdy skoro pro každého.

Je jedno, jestli je to muž s nadváhou, nebo drobná holčina. Každý může zátěž ovlivnit, jak potřebuje.

Když to shrnu, tak nejvíc mě na TRX baví, že můžu cvičit skoro kdekoliv, klidně doma, venku, či ve fitku. Existuje nepřeberné množství cviků, od balančních až po silové cviky.

A to kouzlo, že jdu s kámošem někam do přírody a takhle si hodinu zablbnem na čerstvém vzduchu je prostě super. Začátky jsou sice trochu drsnější, zvláště den poté, ale během pár lekcí si tělo zvykne.

Nejlepší TRX cviky na prsní svaly a celkový rozvoj hrudníku

Samotné TRXko není levná záležitost, ale návštěvy tréninků ve fitkách jsou za rozumný peníz a to se vyplatí. Navíc ve fitku se lépe hecuje, a když na to přijde, tak i souboj s kamarádem občas není na škodu.

Jsem moc rád, že TRX mě před pár lety upoutalo, ať už to bylo jakýmkoliv způsobem. Cvičení s ním mě moc baví a už se těším, až budu opět zkoušet nové TRX triky v tělocvičně.

– Miroslav Jančík

Dej o sobě vědět a sdílej své zkušenosti s ostatními čtenáři. Pošli svůj TRX příběh a buď pro ostatní inspirací. Pro více informací piš na zavesny@trxsystem.cz
5/5 - (6 votes)
5/5 - (6 votes)

30 minutový TRX trénink

Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti
pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.
A navíc tě bude bavit.

Tvůj e-mail je v bezpečí. Nezasíláme spam.