Velký výzkum: TRX v České republice – jak se cvičí se závěsnými systémy?

TRX si oblíbili profesionálové, fitness trenéři a díky jeho komplexnosti a jednoduchosti se stalo hitem i u domácího posilování. Zajímá vás, jak Češi TRX využívají? Kdo je klasický uživatel TRX a jestli vlastní na originální TRX popruhy na cvičení nebo jiné závěsné pásy?

Nedávno jsme mezi fanoušky TRX zveřejnili dotazník a teď přišel čas vám ukázat výsledky. Načerpejte inspiraci a začněte taky!

Historie závěsného tréninku TRX začala na konci 20. století ve spojení se jménem Randy Hetrick. Od počátku cvičení s posilovacími pásy jsme již ušli dlouhou cestu a dnes už se TRX cvičení těší široké oblibě fitness veřejnosti po celé ČR.

 • Kdo má TRX popruhy doma?
 • Kde se nejlépe cvičí?
 • Originál TRX nebo jiné závěsné systémy?
 • Trenér nebo fitness hobík?
 • a další…

Na tohle všechno jsme se vás ptali v dotazníku. Jak to dopadlo?  Zapojilo se téměř tisíc respondentů a prozradili nám spoustu zajímavých informací.

Profil respondentů ve výzkumu

trx cvičení zkušenosti

TRX závěsný posilovací systém

 

Jak často cvičíte na TRX?

trx system cviky

Naprostá většina domácích uživatelů cvičí pravidelně – alespoň několikrát za měsíc si tedy zacvičí přes 88 % TRX nadšenců. A není divu – cvičení na závěsném systému přináší kromě parádní fyzičky i úlevu od zdravotních problémů – a to kdekoli a kdykoli. 

Otázka, jak často cvičit či posilovat se samozřejmě netýká jen TRX cviků – každé tělo je originál a počet opakování se liší pro každého. Je na místě správně posoudit stav a kondičku, ve kterém se tělo nachází, což by měl v první řadě poznat zkušený trenér. TRX vám sice může pomoci zbavit se bolestí zad, ale jen pokud cvičíte správnou techniku cviku.

TRX pásy na cvičení

Zkušenosti se cvičením na TRX

Proč cvičíte s TRX?

Nelze se divit, že je TRX nejpopulárnější nářadí na světě. Vynález této cvičební pomůcky sebou totiž přinesl i nové unikátní způsoby výkonnostního cvičení pro každou příležitost. Není divu, že se naši dotazovaní čtenáři nemohli rozhodnout pro jeden jediný výsledek– závěsný systém totiž umožňuje samé výhody.

trx doma diskuze

Cvičení TRX je extrémně variabilní – nezaměřujete se pouze na jednu část vašeho těla. Můžete se rozhodnout, na co se chcete zaměřit. Mimo to si často ani neuvědomí, že neposilujete jen jednu separátní skupinu svalů, ale podvědomě zapojujete téměř celé tělo. To ale nejlépe poznáte po cvičení.

Kde cvičíte s TRX nejčastěji?

kde cvičit TRX

Další výhody s sebou nese i možnost cvičit kdekoli – pruhy si užijete v parku stejně jako doma nebo na chodbě v práci. Výmluvy už se hledají těžko a kýžené výsledky na sebe nenechávají dlouho čekat. Efektivní zapojení celého těla ucítíte již po několika týdnech.

Mnoho z vás také oceňuje možnost cvičit na cestách – na pracovním zájezdu nemusíte nikde hledat fitko nebo půjčovat vybavení, protože lehké pásy či pruhy snadno přibalíte do kufru. Pokud si stále nejste jistí, můžete využít i možnost cvičení na závěsném systému ve fitku, jelikož se již TRX rozšířilo po celé České republice.

Máte doma vlastní závěsný systém?

TRX recenze

TRX popruhy na cvičení

Výhody cvičení na TRX. Znáte je všechny?

Velkým přínosem cvičení s TRX je, že s jediným kusem náčiní, které je možné uchytit kdekoli, můžeme provádět skutečně nekonečné množství cviků.

Jaký závěsný systém doma máte?

Dalo se čekat, že tato otázka padne – boj mezi originálním vybavením TRX a levnějšími kopiemi probíhá už dlouhé roky. Ačkoli je cena TRX v České republice nejnižší v porovnání se všemi ostatními zeměmi na celém světě, mnoho lidí raději upustí od požadavku na vysokou kvalitu materiálu a zpracování této pomůcky a sáhne po jiném výrobci.

závěsný posilovací systém recenze

Pokud si sami nejste jistí, kterou variantu byste preferovali, určitě si obě možnosti vyzkoušejte. Pokud právě začínáte nebo se k tomu chystáte, mohla by vás totiž levnější varianta zklamat – pruhy lze obtížně nastavovat, madla nesedí v ruce a prokluzují a fixní upevnění popruhů vám nenabízí takovou variabilitu. V nejhorším případě vám hrozí i úraz, protože dochází k roztržení popruhů nebo karabin.

👇 Ukázka reálných případů poškození neoriginálních čínských kopií 👇

trx kopie decathlon

Přímo úměrně levným kopiím je nahlášení velké množství úrazů na těchto netestovaných produktech.

Ke každé verzi originálního TRX automaticky získáte profesionální video-tréninky do vašeho PC, tabletu a mobilu ZDARMA.

 

Jaký model TRX vlastníte?

Pokud si nejste jistí, kterou variantu originální pomůcky TRX vybrat, naši čtenáři mají jasno – více než polovina z nich vlastní TRX Home GYM – tedy jak název napovídá, variantu pro cvičení z pohodlí domova.

trx na doma

Proč je toto výhoda je zřejmé:

 • Maximální optimalizace pro cvičení v domácím prostředí
 • Možnost přibalit na cesty a zavěsit kdekoli
 • Snadno se cvičí pomocí videotréninků v mobilní aplikaci
 • Vhodný pro pokročilé i začátečníky
 • Odolná a bezpečná sada
 • Pro naprostou svobodu a prostor pro cvičení dle vlastního harmonogramu
 • Neutrácíte peníze za vstup do fitka

👇 Ukázka ORIGINÁLNÍHO TRX závěsného systému – model 2019/2020 👇

závěsný systém TRX originál

Právě 29 % uživatelů ale preferuje profesionální sadu TRX Pro Kit, která je ze všech možnost nejodolnější. Oblíbenou variantou je i sada TRX Tactical gym, uzpůsobená designem pro outdoorové využití a komerční fitness.  Obsahuje i doprovodný cvičební program pro trénování elitních vojáků.

Jaký jiný závěsný systém vlastníte?

trx popruhy na doma cena

I náš průzkum ukázal, že méně než polovina cvičících využívá jiný závěsný systém na cvičení, než je TRX – navzdory jednoznačným výhodám originálu není na místě vynechat téměř polovinu dotazovaných.

Téměř 53% vlastní neoriginální TRX závěsný systém, tedy okopíropvaný produkt bez záruky kvality. Nejpopulárnější kopií je Multitrainer od české společnosti  inSPORTline, která vyrábí nízkonákladové fitness nářadí pro domácí použití.

👇 Ukázka levných a kvalitou nesrovnatelných závěsných popruhů na cvičení: 👇

trx popruhy cena

Stále si nejste jistí, jak začít cvičit nebo který závěsný systém je pro vás ten pravý?

Navštivte profesionální fitness centrum s vyškolenými TRX trenéry nebo si přečtěte, jaký druh TRX je pro vás nejlepší.

PS: Doporučujeme navštívit 3DF Gym v Praze. Stojí to za to!

30 minutový TRX trénink

Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti
pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.
A navíc tě bude bavit.

Tvůj e-mail je v bezpečí. Nezasíláme spam.

Pošlete odkaz na článek přátelům