Jak vznikl TRX systém aneb historie závěsného tréninku

       

💪Získej postavu svů

pouze s TRX závěsným systémem
TRX cvičení online
Už nikdy se nebudeš muset spoléhat na posilovnu nebo módní diety!

Získej kompletní cvičební programy pro transformaci svého těla, využívající pouze závěsný systém TRX.

Není třeba žádných zkušeností. Žádný věkový limit tě nezastaví. Trénuj kdykoliv a kdekoliv.

Získej okamžitý přístup

Unikátní TRX cvičení, který jinde nenajdeš! Sami jsme jich vyzkoušeli desítky od Youtube po Instagram.

Prvky moderní cvičební filozofie známé jako závěsný trénink existují v různých formách již stovky let. Metodicky přesné zátěžové cvičení se provádělo v římských legiích a starověcí čínští akrobaté byli první známí mistři gymnastiky.

Historie závěsného tréninku

Bojové jednotky z 19. století a první horolezci z celého světa rozvinuli řadu lezeckých cvičebních aktivit s lany pro nácvik a přípravu na těžké boje a horské expedice.

Bezesporu gymnasté a techničtí lezci po skalách se stali mistry moderní doby v zátěžovém cvičení na žíněnkách a různých závěsných nástrojích.

Závěsný trénink hodně vděčí tomu, co jsme se naučili ze zkušeností těch, kteří přišli před námi.

TRX systém - historie
Starověcí čínští akrobaté byli první známí mistři gymnastiky

Generace akrobatů, gymnastů a horolezců využívali své vlastní tělesné hmotnosti jako odporu při zavěšení na kruzích, hrazdách a lanech.

Tímto tréninkem získávali značnou sílu a perfektně vypracovanou postavu, která je charakteristická pro tyto sportovce.

Jak vzniklo TRX?

Vynálezcem TRX závěsného cvičení, tak jak ho známe v současnosti, je Randy Hetrick.

Randy Hetrick Vynálezce TRX tréninku Randy Hetrick • foto: wwww.cansurvive.co.kr

Po ukončení studia v oboru historie na University of Southern California v roce 1987, strávil Randy Hetrick čtrnáct let jako velitel „Navy komanda“ po celém světě. Jeho kariéra vyvrcholila jako operační velitel elitních SEAL jednotek, kde začal se svými kolegy hledat způsob, jak se udržet ve fyzické kondici i během náročných misí.

Okolnosti těchto misí často SEAL zavedly na místa bez tradičního cvičebního vybavení a s velmi omezeným prostorem na cvičení.

TRX army bag

Vojenský TRX trénink • foto: TRX FORCE Google Plus

Jelikož trávili většinu času na lodích nebo v ponorkách, byli nuceni trénovat na malých prostorách s omezenou možností cvičebních nástrojů. Začínalo se s několika padákovými popruhy ručně spojenými spolu s gumovými nástroji na opravu lodí. V krátké době položili základy cvičení, které objevilo zcela nové a originální kategorii funkčního cvičení.

Závěsný trénink

V roce 2001 Randy ukončil vojenskou službu a byl přijat na Stanford University Graduate School of Business, kde získal titul MBA. Během studia trénoval, pokračoval ve studiu Jiu-Jitsu a ve zdokonalování TRX.

Závěsný trénink = funkční trénink! Určitě?

Co to je FUNKČNÍ TRÉNINK a jak ho sestavit

Do konečné podoby současného TRX závěsného tréninku Randy promítl zkušenosti z tréninku SEAL týmu, bojového umění a tréninku elitních sportovců. Počáteční pozitivní přijetí cvičení ze strany velitelů pro speciální operace i elitních atletů, inspirovalo k založení společnosti Fitness Anywhere, Inc.

TRX training center

Společnost nabídla inovované tréninkové zařízení pro zátěžové cvičení a speciální cvičební programy, které se zaměřují na lidské tělo jako na integrovaný systém.

TRX: Total-Body Resistance Exercise Suspension Training
(Závěsný trénink pro zatížení celého těla)

Společnost přinesla na trh nový pohled na fitness cvičení a TRX systém se rychle rozšířil do tréninkových tělocvičen profesionálních sportovních týmů jako National Football League (Národní fotbalová liga), National Basketball Association (Národní basketbalová asociace) nebo NHL (National Hockey League).

Závěsné cvičení se brzy stalo základním kamenem cvičebních programů stovky profesionálních sportovců ve fotbalu, baseballu, basketbalu, hokeji, bojových sportech, triatlonu, golfu, tenisu, lyžování, snowboardu, plavání, surfování, motokrosu a vlastně v každém druhém sportovním úsilí, které si můžete představit.

Desítky atletických programů a středních škol po celých spojených státech si už zapsalo TRX na svůj seznam jako základ svého posilovacího a pravidelného kondičního cvičení.

Randy Hetrick – TRX Get With The Movement™

Jak zpevnit střed těla?

TRX cviky na břicho a CORE

5/5 - (5 votes)
5/5 - (5 votes)

30 minutový TRX trénink

Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti
pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.
A navíc tě bude bavit.

Tvůj e-mail je v bezpečí. Nezasíláme spam.