6 věcí, které byste měli vědět, než začnete s TRX

       

💪Získej postavu svů

pouze s TRX závěsným systémem
TRX cvičení online
Už nikdy se nebudeš muset spoléhat na posilovnu nebo módní diety!

Získej kompletní cvičební programy pro transformaci svého těla, využívající pouze závěsný systém TRX.

Není třeba žádných zkušeností. Žádný věkový limit tě nezastaví. Trénuj kdykoliv a kdekoliv.

Získej okamžitý přístup

Unikátní TRX cvičení, který jinde nenajdeš! Sami jsme jich vyzkoušeli desítky od Youtube po Instagram.

Tyto visící popruhy černožluté barvy, které vidíte ve vašem fitku, se zdají být další fitness výzvou.

Pokud vám nevyhovují cvičební místnosti plné činek a posilovacích strojů, TRX bude váš nový nejlepší přítel a pomocník pro silový trénink.

TRX závěsný posilovací systém rozvíjí vaše svaly a buduje sílu. Vše závisí pouze na odporu vlastního těla.

Místo zvedání závaží ve stylu Arnolda Schwarzeneggera provádíte se svým tělem nejúčinnější fitness rutiny, které jsou navíc zábavné.

Tím se něchceme nijak dotknout Arnolda, který je pro nás samozdřejmě velkým vzorem a jeho životní příběh je velmi inspirující.

Myslíme tím to, že ne každý potřebuje mít postavu kulturisty. Občas je lepší, když naše svaly správně fungují a zapojují se při cvičení jako jeden celek.

Rozlučte se s činkami

Jsou objemné, těžko se nimi manévruje a nebudou vám chybět.

Nahradí je TRX: Total-Body Resistance Exercise (= Cviky pro zatížení celého těla). Při cvičení na TRX používáte své vlastní tělesné hmotnosti pro funkční pohyby, které zlepšují flexibilitu a základní stabilizaci těla (tělesné jádro – tzv. „CORE“).

Mezi hlavní partie CORE patří břišní oblast, záda, ABS, hrudník a pánev.

TRX cvičeníVšestranné použití TRX • foto: FASTER Functional Education • www.flickr.com

Většina tradičních posilovacích cvičení izoluje pouze jeden nebo dva svaly.

Přestože mohou být pro rozvoj svalstva efektivní, jsou to většinou jednodušší pohyby s omezeným přínosem pro neuromuskulární rozvoj.

Cvičení na TRX zapojuje více svalových skupin přes více rovin pohybu. Svalová hmota narůstá proporcionálně a rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

To znamená, že pracujete efektivněji v kratším čase, aniž byste museli přecházet od jednoho posilovacího stroje k jinému.

Redukcí vlastní tělesné hmotnosti a gravitace můžete přizpůsobit svou fyzickou zdatnost tak, že své tělo pouze přiblížíte nebo oddálíte od kotevního bodu.

Nemusíte nikam chodit pro jinou sadu činek nebo přidávat větší zátěž na fitness stroji. Stačí jen změnit polohu chodidel.

Pokud byste chtěli TRX vyzkoušet, můžete ho pravděpodobně najít ve vašem okolí

Kde cvičit TRX

TRX popruhy na cvičení naleznete dnes v každém správném fitness centru

Fitness centra a tělocvičny stále více nabízejí lekce TRX jako součást komplexního fitness programu.

Skupinové lekce TRX jsou velmi oblíbenou záležitostí a v současné době jsou nejnavštěvovanějšími lekcemi ve většině fitness center.

Pokud nevíte o žádném fitness centru ve vašem okolí, můžete se zkusit podívat do našeho katalogu, který obsahuje TRX centra a poradí, kde cvičit TRX. Můžete si tak vyzkoušet hodiny TRX a funkčního tréninku pod vedením skvělých trenérů.

Připravte se na výzvu

TRX popruhy na cvičení

Cvičení na TRX vás budou bavit • foto: R-med Team • www.flickr.com

Tentokrát to nebude cvičení v teplákové soupravě nebo v co nejkratších sexy kraťáskách. Na lekci TRX byste si měli vzít nějaké lehké, neškrtící a prodyšné oblečení. Také se ujistěte, že máte ve sportovní tašce ručník a dostatek vody.

Toto závěsné cvičení s vlastní vahou těla na pár metrech čtverečních pro vás bude novou výzvou. Na rozdíl od všeho, co jste kdy předtím cvičili.

Funkční trénink cviky

Co to je funkční trénink a jak mi pomůže?

Při funkčním tréninku připravujeme tělo na pohyby, které provádíme v běžném životě. To ovšem neznamená, že když vás někdo „pověsí“ na TRX, automaticky cvičíte funkční trénink.

Můžete začít na jakékoliv úrovni

TRX trénink pro začátečníky

TRX trénink je vhodný i pro začátečníky

Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Další výhodou použití TRX je, že cviky lze snadno stupňovat v závislosti na individuálních schopnostech cvičence. Pokud neudržíte rovnováhu, můžete začít se základní podporou obou nohou na podlaze.

Čím budete silnější a vaše stabilita se zlepší, můžete cvičit vlastním způsobem a jako oporu těla používat jen jednu nohou.

Můžete cvičit kdekoli

TRX cviky na břicho

TRX nám umožní provádět trénink kdekoliv • foto: Mintfitness • www.flickr.com

TRX má za sebou dlouhou cestu. Byl původně vyvinut americkými vojenskými a speciálními jednotkami jako všestranný systém pro posilování celého těla i v extrémních podmínkách. Nový model je lehký, přenosný a přináší větší funkčnost než velké a drahé stroje, které stojí deseti tisíce až sta tisíce korun.

Jak vznikl TRX systém aneb historie závěsného tréninku

TRX závěsný trénink je starý jen několik málo let. Víte, že původně bylo TRX vyvinuto pro vojenské účely a trénink armádních jednotek?

Kompaktní a lehký design TRX nám umožní využívat ho opravdu kdekoliv: v areálech pro tréninkové programy, na hřištích, v tělocvičnách, doma nebo při cestování v hotelovém pokoji.

Pohyby na TRX vám budou pravděpodobně povědomé

TRX Cviky
Účinné výpady na TRX • foto: USF Campus Recreation • www.flickr.com

Na TRX může být provedeno mnoho známých cvičení silového tréninku jako jsou kliky, shyby, dřepy nebo výpady.

Můžeme provádět celkové posilování těla, cviky na pružnost, sílu nebo výbušnost.

Každý pohyb na TRX® je pro tělo náročný z hlediska stability i přímých sil, což se potom přenáší do vyšší výkonnosti při sportu i v životě.

Významné posilování těla je také spojeno se cviky na záda, ramena, hrudník, boky a nohy. Proto říkáme, že cvičení na TRX® procvičuje stále celé tělo.

Za dva roky co cvičím s TRX na sobě cítím nesmírný pokrok

Nejvýraznější je u mě zpevnění středu těla a posílení dolních a horních končetin. Díky TRX už ani nevím, co je bolest zad.

4.7/5 - (6 votes)
4.7/5 - (6 votes)

Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.

A navíc tě bude bavit.

30 minutový TRX trénink