HIIT trénink

Intervalový trénink je to metoda cvičení, při které se pravidelně střídá doba zatížení s vysokou intenzitou a interval odpočinku.

Zkratka HIIT (High Intensity Interval Training) označuje vysoce intenzivní intervalový trénink. Je to pokročilejší forma intervalového tréninku. Tento typ cvičení se provádí „pouze“ 15 – 30 minut,  doba cvičení a odpočinku se střídá vždy v určitém poměru. (např. Tabata cvičení – 20 vteřin cvičení a 10 vteřin odpočinku – 2:1)

HIIT trénink výsledky

Díky dlouhodobému využívání HIIT tréninku dochází ke svalové adaptaci. Tím se efektivně prodlužuje délka tréninku a dochází k pozvolnému zvyšování intenzity. Podle mnohých studií dochází k vyššímu spalování energie  právě při krátkém a vysoce intenzivním tréninku.

Jak pálit tuk
Jak pálit tuk

Intervalový trénink velmi pozitivně přispívá ke zvýšení rychlosti sportovců,  zlepšuje svalovou vytrvalost, přispívá k odbourávání tělesného tuku a je  vhodný pro hubnutí. HIIT trénink doma je ideální forma cvičení – zabere vám několik málo minut, je pomůže vám při hubnutí a jeho výsledky se brzy dostaví. Navíc vás bude cvičení bavit.

Je  intenzivní intervalový trénink vhodný  pro ženy?

Při intervalovém cvičení můžete být vrcholovým sportovcem, rekreačním cyklistou nebo fitness začátečníkem.  Trénink HIIT nemá žádný limit co se týče věku či zaměření. Je vhodný pro muže i ženy. Pokud jste úplný začátečník, doporučujeme konzultovat zařazení HIIT tréninku se svým lékařem.


Fitness nářadí a pomůcky, které z tréninku udělají zábavu.

Rozhýbou každé tělo bez ohledu na fyzickou zdatnost.

Fitness nářadí To mě zajímá


Účinné cviky na TRX – připravte své tělo do plavek
4.7 (94.29%) 14 hlasů s


Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.

A navíc tě bude bavit.

30 minutový TRX trénink

Pošlete odkaz na článek přátelům