Recepty na smoothie pro hubnutí

Smoothie a nápoje

Základem dobrého smoothie je namixované čerstvé ovoce nebo zelenina. Někdy se tento lahodný hustý nápoj nazývá „fresh juice“. Díky čerstvému ovoci a zelenině tímto nápojem dodáváte tělu důležité živiny, vitaminy, minerální látky vlákninu a novou energii. Při přípravě smoothie můžete zapojit svou fantasii a nápoj obohatit ořechy, semínky, proteinovým práškem, kvalitní čokoládou, arašídovým máslem nebo mlékem.

Přísady zvyšují jak energetickou tak i celkovou nutriční hodnotu výsledného nápoje. Přidáním polotučného nebo nízkotučného mléka můžete snížit výsledný glykemický index – což je výhodné zejména pro ty, kteří se snaží hubnout. Konzumovat potraviny s nižším glykemickým indexem se vyplatí, protože nezvyšují tak rychle hladinu cukru v krvi a zasytí na delší dobu. Díky vysokému obsahu vitaminů a minerálních látek a zároveň nižší energetické hodnotě je smoothie vhodné také při hubnutí

Tak jako u dalších potravin platí „všeho s mírou“. Není výhodné smoothiem nahrazovat pevnou stravu, ale jeho pravidelné zařazení do jídelníčku bude jistě pozitivní volbou. Se smoothie se dnes setkáte v restauracích, kavárnách, nebo si je můžete připravit doma v mixéru na smoothie. Některá zeleninové či melounová smoothie můžete pohodlně připravit i bez mixéru na ovoce.

Fitness recepty a články

4.7/5 - (18 votes)