TRX Kopie

Jak vybrat TRX® aneb pozor na falešné kopie

Na českém trhu se v poslední době objevuje velké množství produktů,
které se vydávají za originální provedení závěsného systému TRX.

ORIGINÁLNÍ TRX lze koupit dvěma způsoby a pouze ONLINE

1. U společnosti 3D FITNESS

Na 3D FITNESS e-shopu. V každém státě je pouze jeden oficiální distributor, který si nastavuje prodejní cenu TRX. V ČR je to společnost 3D FITNESS s.r.o. Certifikaci distributora můžete ověřit zde.

2. Prostřednictvím partnerů

#1 – Přes tento web www.TRXsystem.cz, který je oficiální partner distributora 3D FITNESS. Stránky mají pouze informační a vzdělávací charakter. Samotný prodej nářadí zde neprobíhá.
#2 – Nově prostřednictvím e-shopu Alza.cz

TRX popruhy levně

Kromě padělaných kopií značky TRX se na internetu setkáte i výrobky dalších konkurenčních značek. Některé jsem otestoval.

❌ Které nedoporučuji

Rozhodně N E D O P O R U Č U J I pořizovat  závěsný systém Crivit z Lidlu nebo systém DST 100 z Decathlonu. Kvalita provedení je opravdu hrozná. V Lidlu jsem dokonce popruhy roztrhnul při vybalení z krabice přímo na prodejně ?
trx popruhy decathlon

✅ Které ujdou, pro cvičení na doma

inSPORTline MultiTrainer

Kvalitou a provedením asi nejlepší alternativa, kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Na originální TRX to nemá, ale ujde ?
Závěsný posilovací systém inSPORTline MultiTrainer

Varianta žluto černá

Závěsný posilovací systém inSPORTline MultiTrainer

Varianta army – maskáčová

Závěsný systém od ZIVA a Lifefit

Zajímavé alternativy nabízí Alza Sport. Jde o značky ZIVA a Lifefit. Osobně bych šel do systému od značky ZIVA, protože s touto značkou mám osobní zkušenost a často jsou posilovny v ČR vybaveny právě touto značkou (činky, lavice apod...)
ZIVA a Lifefit jsou světové značky poloprofesionálního fitness nářadí, takže provedení je ucházející a nejedná se tedy přímo o no-name nářadí.

Pro koho jsou vhodné

Nebudeme srovnávat kvalitu použitých materiálů a řemeslné zpracování. Už podle ceny je jasné, že originální TRX závěsný systém je kvalitou "někde jinde". Pokud ale sháníte levné TRX popruhy na cvičení, nepotřebujete video-tréninky, budete trénovat sami a převážně doma, zkuste tyto závěsné systémy:
TRX popruhy alza
Připravte se na to, že se materiál časem ošoupe a že požitek z cvičení bude nižší (nejedná se o kopii 1:1 a některé prvky chybí) než na originálním TRX. Na druhou stranu ale budete mít nový produkt a 2 roky záruky, což vám čínská nekvalitní kopie TRX z Aukra či bazaru za stejnou cenu nenabídne.

Do fitness centra určitě NE!

Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu levnou a méně kvalitní variantu TRX, mohlo by dojít (a to se často stává) k roztržení karabiny či popruhů. Nikdy nevíte, kdo na něm před vámi cvičil, kolik vážil a jak v jaké je fitness pomůcka kondici. Někteří majitelé fitness center hazardují se zdravím cvičenců a dokonce prezentují skupinové hodiny s neoriginály jako "TRX cvičení". Skupinová lekce TRX nebo osobní trénink ve fitness centru by měl probíhat na originálním TRX pod vedením certifikovaného TRX trenéra.

Kde se prodávají falešné kopie TRX?

S falešnými kopiemi TRX se nejčastěji setkáte v různých internetových bazarech, aukčních serverech nebo i přímo v českých e-shopech, které prodávají vybavení pro fitness nebo bojové sporty:
HSport.cz / Bazos.cz / Bazar.cz / Hyperinzerce.cz / Aukro.cz / Muaythai-shop.cz / Muayshop.cz / Fitness-topvyziva.cz / ZijemeSportem.cz / Fitness-supply.cz / iFitshop.cz / Hokejove-potreby.cz / Bushido-sport.cz / Bestbody.cz / Adena.cz
+ všechny kamenné obchody
Pozor! Přestože se prodejce prokáže vytištěným certifikátem, seznam jediných oficiálních distributorů TRX naleznete na webových stránkách společnosti Fitness Anywhere.

Levné TRX a kamenná prodejna

Pokud zakoupíte TRX v kamenném obchodě, je to VŽDY falešná napodobenina. Poznáte to tak, že při registraci TRX na webových stránkách společnosti Fitness Anywhere vás upozorní, že výrobní číslo TRX již existuje.
V takovém případě zboží vyreklamujte u prodejce a požadujte vrácení penez. Díky registraci TRX máte přístup k video-tréninkům online. Tyto tréninky můžete přehrávat na jakémkoliv zařízení a jsou neustále aktualizovány.
TRX DVD video
DVD, které je často součástí balení falešných kopií, je dalším ukazatelem padělku. DVD TRX obsahuje většinou přepálené a neaktuální návody, jak správně cvičit. Oficiálně jsou však všechna videa a návody POUZE ONLINE, nikoliv na DVD.
TRX se nikdy neprodává jinak než online! Originál v kamenné prodejně originální TRX zakoupit NELZE.

TRX popruhy a Heureka

To samé platí při nákupu TRX popruhů přes Heureku nebo Zbozi.cz.
99% těchto produktů pod označením TRX jsou nekvalitní padělky z Číny.
Jediné procento na Heurece tvoří originální produkty.
Kopie TRX na Heurece
Vzhledem k ceně, která je vyšší než u padělků, však originální produkty TRX na Heurece nebo Zbozi.cz téměř nedohledáte. Většina nakupujících totiž filtruje logicky podle ceny.

Takto mohou vypadat falešné kopie TRX:

TRX cena a kopie

Proč lidé kupují falešné kopie TRX?

Zásadním důvodem je především 1/3 ceny proti originálu. Proč si kupovat dražší originální TRX, když rozdíl nikdo nepozná?

Bohužel pozná. V lepším případě to pozná "jen" vaše tělo. S nedokonalými napodobeninami (tzv. Fake TRX) riskujete ohrožení zdraví či bolestivá zranění (natržený sval, zlomeniny apod.).

ANO, takové úrazy se běžně na padělaných kopiích TRX stávají.

TRX falešné kopie

Jak vznikají levné čínské kopie TRX?

Postup jistě znáte. Díky levné čínské pracovní síle lze vyrobit téměř cokoliv za minimální náklady. Proč bychom jako koncový zákazník měli něco takového řešit?
Téměř denně nám chodí na e-mail nabídky falešných výrobců TRX kopií přímo z Číny. Díky tomu jsme zjistili výrobní cenu TRX kopie.
Výrobní cena falešného TRX je od 10 – 15 dolarů

TRX za 200 Kč? To beru!

Teď vážně - Je skutečně nějaký rozdíl mezi výrobkem za 200 Kč a originálem TRX začínajím na 4 885 Kč?
Dobrý den, objednal jsem si zde TRX: http://www.hsport.cz/p2942-trx-profesional-pro-pack-p2.php ... a až teď jsem se dostal na vaše stránky a jsem zděšen, protože to tím pádem nevypadá na originál TRX. Nemám ve zvyku nevyzvedávat objednané zboží, ale teď asi udělám výjimku. Velmi děkuji. David

Něco tady nehraje

Kdo nás „okrádá“?
Oficiální distributor, který prodává originální TRX za doporučenou cenu od výrobce 4 958 - 6 198 Kč? (liší se podle verze)
Nebo ten, kdo výrobní cenu nekvalitní kopie 10x navýší a nabízí ji jako „Nejlevnější TRX na trhu"?
A lehce se staneme obětí obchodní psychologie: "Ale 1500,- Kč je cena, kterou si mohu dovolit." Koupím tedy TRX, o jehož původu nic nevím? Nedělejte to.
TRX falešné kopie

Česká vynalézavost

S českou vynalézavostí jsme se několikrát setkali zde u produktů TRX. Snaha vydělat na falešných kopiích u některých nápaditých obchodníků ale překročila meze lidskosti.
Hele Pepo našel jsem něco, na čem bychom mohli pěkně vydělávat. Je to opravdu hit a lidi nám utrhnou ruce. Fakt. Nekecám. Rozjedeme to třeba přes Aukro. Už jsem dal dohromady i cenovou nabídku.
Hmm. To zní dobře. A jsou ty čínské popruhy bezpečné? Co když se někomu za měsíc přetrhne karabina při cviku v závěsu? Mohl by se pěkně zranit. Tady jde o zdraví lidí ne?

Takto vypadají nabídky falešného a nebezpečného TRX.
Můžete se s ní setkat na různých bazarech nebo na Aukru.

Cenová nabídka FALEŠNÉHO TRX!!!
pozn.: Tato cenová nabídka včetně pravopisných chyb není vtip. Je to realita. Podobné případy řešíme velmi často.

Ukázky falešných kopií TRX

Chybějící spodní šev pro hlavní karabinu a různá vzdálenost gumového loga
Fake TRX
Horší kvalita zakončení popruhů a rozdílné vzdálenosti mezi prošíváním
Fake TRX
Padělaná a nekvalitní madla jsou měkká a snadno se zničí jejich povrch
Padělané TRX
IHRSA Na trhu lze vidět i kopie TRX. Přímo úměrně levným kopiím je nahlášení  velkého množství úrazů na těchto nedokonalých kopiích a přibylo i zranění při přetržení popruhů nebo povolení špatných švů. TRX si je vědomo obrovské zodpovědnosti za svůj produkt a vnímá, že každá chyba může být potrestána zraněním klienta. V USA i ostatních státech západní Evropy si žádné komerční centrum neriskne používat neoriginální nářadí. Jedná se nejen o prestiž, ale zejména o zdraví cvičenců. IHRSA 2011

Kopie TRX mohou být zdraví nebezpečné

Věděli jste, že jakmile začnete cvičit na produktu, který nebyl nikdy distribuován oficiálním dodavatelem, nevztahuje se na tento produkt záruka ani nárok na hrazení úrazu pojišťovnou?

U levnějších a padělaných verzí až příliš často dochází k přetržení popruhů, rozlomení karabin a zničení madel. Důvodem jsou hlavně nekvalitní materiály, které nevydrží udávanou nosnost.

Pokud se vám přetrhne popruh při intenzivním tréninku, následné zranění může být velmi vážné.

TRX

Přímo úměrně levným kopiím je nahlášení
velké množství úrazů na těchto netestovaných produktech

Miroslav Jirčík Je velká škoda, že tak skvělá myšlenka je kažena nekvalitním nářadím, které skutečně může klientům ublížit a může docházet k výrazným zraněním při přetržení popruhů či jinému poškození závěsného systému. Miroslav Jirčík, 3D FITNESS, www.3dfitness.cz

Proč si koupit originální TRX?

Cena TRX není vysoká

  • Co má vyšší cenu? Kvalitní rotoped, anebo TRX?
  • Co přináší větší funkčnost? S TRX provedete nekonečné množství cviků.
  • Cena originálního TRX odpovídá kvalitě a bezpečnosti, kterou nabízí.
  • Rozdíl v zážitku při cvičení s originálem či s nedokonalou kopií je obrovský.
  • TRX PRO Kit je vybaven uzamykatelnou karabinou s ochranou proti korozi a s nosností 600kg. Nabídne vám tuto kvalitu i čínská kopie TRX?

S originálním TRX
dostanete mnohem více

Ke každé verzi TRX automaticky získáte profesionální video-tréninky do vašeho PC, tabletu a mobilu ZDARMA.

TRX

Zde je jednoduchý návod, jak správně odlišit bezpečný ORIGINÁLNÍ produkt TRX od falešné kopie.

Originální TRX® PRO Kit (balení) TRX PRO KIT Verze 2016 - originál cena
Originální TRX® HOME Gym (balení) TRX HOME Gym Verze 2016 - originál cena
Originální TRX® TACTICAL Gym (balení) TRX Tactical GYM Verze 2016 - originál cena
TRX po vybalení z cestovního obalu je svázán páskou TRX HOME Kit
Madla jsou spojena papírovou páskou (dle modelu) TRX PRO Kit
Madla jsou spojena papírovou páskou (dle modelu) TRX HOME Kit
TRX® PRO Kit - originální kód pro registraci produktu TRX Cvičení
Transparentní štítek na popruhu pod gumovou krytkou s hologramem TRX Originál
Detail transparentního štítku s výrobním číslem a čárkovým kódem TRX Originál

Pokud chcete předejít zranění,
zainvestujte do ORIGINÁLNÍHO TRX®

Ať je vaším cílem rehabilitovat po zranění, zvyšovat celkovou fyzickou kondici nebo vrcholově soutěžit, patří k tomu bezpečné cvičení na ORIGINÁLNÍM TRX.

Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.

A navíc tě bude bavit.

30 minutový TRX trénink