TRX cviky – Výpady vpřed

Publikováno: 16. 3. 2014

Trénink středu těla se stal v poslední době jedním z nejužívanějších tréninků kondičních sportovců. Pevný střed těla je potřebný pro zvládnutí nejen pohybů dynamických, ale i statických.
Při správném cvičení dochází k odstraňování různých svalových disbalancí, k odstranění bolesti zad, k obnovení správného držení těla, zvýšení kondice a pohyblivosti.

TRX cviky, které si popíšeme dnes, jsou zaměřeny na zpevnění CORE (svaly jádra) a břišních svalů.

Podmínkou správného provedení je, že vaše tělo se musí pohybovat jako prkno. Žádné prohýbání páteře. Prkno = Rovná záda. Pojďme na to.

Core trénink je vhodný pro všechny věkové kategorie, i jako po-rehabilitační cvičení.

Výpad vpřed v kleku

TRX Cviky na břicho
TRX Kneeling Roll Out • foto: Jenn-Fit

Oficiální název TRX Kneeling Roll Out
Nastavení TRX MID CALF – Nastavte délku TRX tak, aby nožní kolébky byly přibližně do poloviny lýtek (20 – 30cm nad zemí).
Popis cviku Klekneme si na zem a předpažíme. TRX uchopíme před tělem, dlaně dolů. Klek – mírný předklon – předpažit – zvednout chodidla – TRX před tělem.
Technika provedení Zkrácením délky těla v kleku se sníží náročnost cviku. Provádíme pomalu, rovná záda, zpevnit svaly jádra.
Fyziologický účinek Posilujeme břišní svalstvo a svalstvo jádra (mírně ramena).

TRX video: Výpad vpřed v kleku

TRX trénink procvičuje stále celé tělo a nabízí řadu intenzivních pohybů na procvičení břišních svalů a celého CORE. Dalším cvikem, kde využijeme výpadů je, je varianta ve stoji.

Výpad vpřed ve stoji

TRX Standing Roll Out
TRX Standing Roll Out • foto: Fitness Anywhere

Oficiální název TRX Standing Roll Out
Nastavení TRX MID LENGHT- Středně dlouhé TRX. Nastavte délku TRX tak, aby nastavovací úchyty byly na vyšité značce střední délky.
Popis cviku Zaujmeme mírný stoj rozkročný. TRX uchopíme před tělem, předpažíme, dlaně dolů. Stoj – rovný předklon – vzpažit – TRX nad hlavou – dlaně dolů.
Technika provedení Tělo držíme v jedné rovině. Zpevníme pánev a břišní svalstvo, neprohýbáme se.
Fyziologický účinek Posilujeme břišní svalstvo a svalstvo jádra (mírně ramena).

TRX video: Výpad vpřed ve stoji

Na TRX může být provedeno mnoho známých cvičení silového tréninku jako jsou kliky, shyby, dřepy nebo výpady. Můžeme provádět celkové posilování těla, cviky na pružnost, sílu nebo výbušnost.

Jak zpevnit střed těla? TRX cviky na břicho a CORE

Zakladatel prvního webu o závěsném tréninku v ČR. Od roku 2011 publikuje články o TRX a funkčním tréninku, které měsíčně inspirují tisíce čtenářů.  UX designer na volné noze, fitness nadšenec. Spolupracuje s 3D FITNESS a vzdělává se v 3D FITNESS Academy.

TRX cviky – Výpady vpřed
5 (100%) 3 hlasů s

30 minutový TRX trénink

Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti
pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.
A navíc tě bude bavit.

Tvůj e-mail je v bezpečí. Nezasíláme spam.

Pošlete odkaz na článek přátelům