Těstovinový salát s rukolou a kozím sýrem

Publikováno: 10. 5. 2016

Délka přípravy Náročnost Počet porcí
30 minut lehká 1

Zeleninové saláty jsou oblíbenou večeří hlavně u lidí, kteří se snaží redukovat nebo udržovat tělesnou hmotnost. Musíme ale myslet na to, že pod pojmem zeleninový salát se může ukrývat mnoho variant a ne všechny z nich jsou „to pravé ořechové“.

Ani při večeři se nemusíme bát sacharidů ve formě celozrnných těstovin. Celozrnné těstoviny mají oproti těm klasickým nižší glykemický index – což je u potravin výhodnější, protože hladina cukru v krvi nestoupne tak rychle a díky vyššímu obsahu vlákniny zasytí na delší dobu.

Rukola a kozí sýr jsou ověřená „dvojka“ která se k sobě jednoduše hrozně moc hodí! A sušená rajčata udělají každé jídlo ještě lepší.

Kvalitní olivový olej pak výborně doplní jak chuť, tak nutriční hodnoty tohoto salátu.

Na jednu porci budete potřebovat

  • 100 g celozrnných těstovin
  • 30 g sušených rajčat
  • 30 g rukoly
  • 40 g kozího sýra
  • rajče
  • lžíce olivového oleje
těstovinový salát se zeleninou recept
jak zhubnout přes břicho

Všechno je to přesně naopak! S jídlem i pohybem

Jak souvisí hlad s hormony? Proč jsou vajíčka se slaninou lepší než celozrnný rohlík? A co je dnes ještě vůbec jídlo? Nemusíš hladovět a počítat kalorie. Stačí znát principy spalování tuků.

Žádný komentář

Postup

Těstoviny uvaříte podle návodu. Rajče pokrájíte na kostičky. Pokrájíte i sušená rajčata. Rukolu opláchnete. Smícháte těstoviny a ostatní ingredience. Na ozdobu můžete přidat ještě trochu kozího sýra a vlašský ořech.

Autorka: Bc. Simona Fajmonová
Registrovaná nutriční terapeutka, studentka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze obor Nutriční specialista. Bude velmi ráda, pokud se jí kohokoli z vás podaří přesvědčit o tom, že hubnout neznamená mít hlad, a že „zdravé“ jídlo, je dobré jídlo.

Pokud si nevíte rady s množstvím nebo načasováním stravy a chcete, aby vaše úsilí mělo odpovídající výsledky, domluvte si konzultaci .

Těstovinový salát s rukolou a kozím sýrem
4.9 (97.56%) 41 hlasů s

Štítky:

Pošlete odkaz na článek přátelům