Proč je TRX nejpopulárnější fitness nářadí na světě?

Jak pálit a neukládat tuk
Jak pálit a neukládat tuk
Závěsný trénink dává něco víc nad rámec čistého protokolu konvenčního posilovacího cvičení. Každé cvičení vytváří skutečně funkční posilování a zároveň zvyšuje pružnost, rovnováhu a základní stabilitu, jak se požaduje na sportovištích i v životě.

Přínos závěsného cvičení se nedá aplikovat jen na výkonnostní elit. Je důležité pro každého, kdo hledá nějakou metodu, jak bezpečně a rychle zlepšit svou kondici.

Osobní trenéři si závěsný trénink brzy osvojili a skupinové kurzy TRX začínají mít úspěch v řadě zemí po celém světě.

Trenéři známých celebrit zahrnuli TRX závěsný trénink do pravidelného cvičení svých klientů a mají úžasné výsledky.

Wellness centra zařadila TRX do programů pro seniory, protože cvičení umožňuje seniorům se pohybovat bez strachu z pádu.

Randy Duane Couture
Randy Couture, světová špička UFC a filmová hvězda THE EXPENDABLES • foto: www.facebook.com
Fyzioterapeuti využívají cvičení na TRX k rehabilitaci pacientů v nemocničních wellness centrech, sportovních medicínských klinikách i v ordinacích chiropraktiků. V současné době probíhají klinické studie, které generují nejlepší praxi pro ošetření různých běžných ortopedických neduhů a sportovních zranění.

Rehabilitační cvičení na TRX
Rehabilitační cvičení na TRX • foto: www.movementunlimitedinc.com

Co závěsný trénink zásadně odlišuje jako moderní cvičební žánr, je systematické shromažďování osvědčených postupů, jak starých tak nových, které se sestavují, modifikují a formují do jednoho koherentního systému s jednotnou vybudovanou cvičební metodikou.

Výhody cvičení na TRX

Jeho jedinečnost také spočívá ve vynálezu TRX závěsného tréninku, prvního cvičebního náčiní na světě pro výkonnostní cvičení, které umožňuje velmi širokou škálu posilovacích cviků pro celé tělo.

TRX, nápadité patentované prvky, zlepšované po celá léta, jsou pro lidské tělo optimální.

TRX umožňuje celou řadu závěsných technik, které se dají provádět kdekoli, kdykoli a kýmkoli.

V nejjednodušší formě se závěsné cvičení vztahuje na širokou škálu tělesných pohybů, výukových pokynů a programových zásad, ze kterých společnost Fitness Anywhere vytvořila systém.

Tyto cvičební pohyby se od tradičního cvičení odlišují tím, že ruce i nohy cvičence jsou obyčejně uchyceny v jediném bodě, zatímco druhá část těla se dotýká země.

Jak cvičit s TRX?

TRX treninkIlustrační foto • foto: www.deseretnews.com

Pomocí TRX je požadované procento tělesné váhy zatíženo v určitém cíleném bodě a uvedeno do pohybu při cvičení. Uchycení v jediném bodě poskytuje ideální kombinaci opory a pohyblivosti při trénování posilování, vytrvalosti, koordinace, pružnosti, síly a stability těla najednou pomocí celé řady ustálených cvičení.

Cvičení na TRX využívá gravitaci a pohyb, aby vyvolalo neuromuskulární reakce na změny polohy těla a mechanickou převahu.

Pokud je tělo v závěsu uchycené v jednom bodě nad hlavou, jeho těžiště si vyhledává nejnižší bod na zemi. Například, když visíme na vodorovné tyči za obě ruce, naše těžiště nás tlačí směrem k podlaze.

Jakmile se zavěsíme jen za jednu ruku, naše tělo se nakloní a bude rotovat tak, aby se naše těžiště zase ustálilo v nejnižším středním bodě.

Pohyby pomocí TRX integrují sílu a rovnováhu do jednotné dynamické formy, která značně zatěžuje nervový systém a maximalizuje přínos tělesného zatížení, a tím urychluje výsledky.

V ČR můžete koupit jedno z nejlevnějších TRX na světě

30 minutový TRX trénink

Vyzkoušej ZDARMA tréninkový plán, který ti
pomůže posílit celé tělo v mnoha rovinách.
A navíc tě bude bavit.

Tvůj e-mail je v bezpečí. Nezasíláme spam.

Pošlete odkaz na článek přátelům